Dingle som en kringle

Risør bibliotek inviterer til forestillingen Dingle som en kringle – påmelding – begrenset med plasser.
Forestillingen Dingle som en kringle tar utgangspunkt i boken med samme navn, skrevet av Karin Moe Hennie.
I forestillingen henter Karin fram aktivitetsversene fra boken, og spiller dem ut med tilhørende bevegelser. Hun trekker også frem andre aktivitetsvers som omhandler kroppen. Hva kan kroppen vår gjøre? Enkelte deler av kroppen er ganske rare. Hvorfor er det sånn? Hva om kroppen hadde vært annerledes? Ja, tenk hvis min nakke kunne snakke og alle fingre hang på skakke. Hvis tåa likte te,?ja, tenk dere det!
Dette besøket vil fungere som et friskt pust i hverdagen, samtidig som det vil trigge kreativiteten til barna. Ikke minst vil lærerne få mange tips, og forhåpentligvis bli inspirert til videre arbeid.
Boken er illustrert av Tiril Valeur.
Dette vil bli en kombinasjon av forfatterbesøk og danseforestilling i og med at jeg både har skrevet boken, og har laget bevegelsene som hører til versene. Jeg pleier å si at » Jeg danser boken».
Varighet: ca 35 minutter
Forestillingen er støttet av Agder fylkesbibliotek/ Nasjonalbiblioteket og er en del av tiltakspakken for Leselyststrategien Sammen om lesing 2024-2030.